تفاوت لمینت و پارکت چوب مهندسی شده، مقایسه جدولی

مقایسه پارکت و لمینت

قبل از هر چیز سوال مهم را پاسخ دهیم که پارکت و لمینت با یکدیگر متفاوتند؛ اما فرق پارکت با لمینت چیست؟ به طور کلی اگر بخواهیم پارکت چوبی و لمینت را با یکدیگر مقایسه کنیم در نگاه اول می توان به چهار پارامتر ظاهر، قیمت پارکت، کیفیت و دوام آن اشاره کرد. اما آیا پارامترهای دیگری نیز برای انتخاب پارکت مناسب خانه شما وجود دارد؟ در این نوشته قبل از هر چیز خواهیم گفت که آیا “لمینت” درست است یا “لمینیت”!؟ سپس مقایسه ها برای هر بخش به صورت جدولی، جهت مقایسه بهتر، برای شما آورده شده است؛ لازم به ذکر است که شرکت آریا تجارت باروک پیشینه ی فروش پارکت، پخش پارکت، واردات انواع لمینت را دارد و اکنون مفتخر است که با دست یابی به تکنولوژی تولید پارکت های تمام چوب پارکت های با کیفیت و در خور ذائقه ایرانی را به مشتریان خود ارائه دهد.

تفاوت اصلی پارکت چوبی و لمینت در یک نگاه

لمینت بهتر است برای … چوب مهندسی شده بهتر است برای …
قیمت ظاهر
نصب DIY (توسط خود مشتری) ارزش فروش مجدد
صاحبان حیوانات خانگی (گربه ، سگ و …) محیط زندگی
دوام تعمیرات
نگهداری مقاومت در برابر رطوبت
گرمایش مناسب گرمایش مناسب

معایب پارکت و معایب لمینت

لمینت پارکت چوبی
  اگر این کف مانند چوب سخت های سنتی روی تخته های بتنی بخواهد پیاده شود ، نیاز به میخکوبی و چسب زنی بسیار دارد . به این ترتیب برای تازه کار ها مناسب نیست
   
   
   
   
   
   

جدول مقایسه مزایای پارکت و مزایای لمینت

لمینت پارکت چوبی
  از آن جا که یک لایه ی نازک از چوب طبیعی روی سطح بالایی وجود دارد ، به سختی از چوبسخت قابل تشخیص است .
  میتوانید انواع چوب های جذاب و زیبا را با قیمت مناسب به دست آورید
  البته با مراقبت مناسب ، چوب مهندسی شده بسته به کیفیت محصول ، از 20 تا 100 سال میتواند دوام داشته باشد .
  این کف به طور خاص طراحی شده است تا نسخه ای بهبود یافته از چوب سخت ها باشد. در نتیجه ، نسبت به چوب سخت ها ، قوی تر و در برابر آب مقاوم تر است ، به این معنی که می تواند در برابر رویدادهای غیر منتظره تر مقاومت کند.
  همچنین می توان برای افزایش عمر آن چند بار روکاری اش کرد (بسته به ضخامت روکش).
  چوب طبیعی با یک لایه روکش بالایی به هم وصل می شوند  
  مشکل رطوبت کمتری را در مقایسه با پارکت های چوب یک تکه معمولی تجربه می کند زیرا لایه های تخته چند لا آن برای مسدود کردن آب ساخته شده است.
  در واقع این کف میتواند داخل زیرزمین مرطوب و حمام هم نصب شود در حالی که چوب سخت معمولی نمی تواند

بنابراین بهترین ظاهر را چوب مهندسی شده دارد و به این ترتیب لمینت پر تداوم تر است .

جدول مقایسه نصب پارکت با نصب لمینت

پارکت چوبی لمینیت
نصب پارکت چوب مهندسی شده باروک به اینصورت است که ابتدا فوم زیر به ضحامت دو میلیمتر را پهن کرده سپس با کلیک و چسب در فاق و زبانه و ضربه محکم  نصب انجام میشود. از فوم زیر حتما باید استفاده شود.
میتوانند به زیر کف چسبانده یا میخکوبی شوند . نازک و سبک است و به تخته های دیگر متصل میشود واین مساله باعث می شود که به راحتی روی کف های موجود حرکت کند . به این ترتیب نیازی نیست لایه ی پایینی برداشته شود و به میخکوبی نیازی ندارد  
  نصب آن کمتر از 1 روز طول میکشد .
   
   
   
   

* لمینت نصب آسان تری دارد .

جدول مقایسه تعمیرات پارکت و تعمیرات لمینت

لمینیت پارکت چوبی
هنگامی که لایه بالایی این طبقه آسیب دیده یا از بین رفته است ، نمی توان آنرا دوباره بازسازی کرد. درعوض ، باید تخته ها برداشته و جایگزین شوند. اگر روکش به اندازه کافی ضخیم باشد (بین 2-6 میلی متر) می توان چند باربازسازی اش کرد.  
  هر بار ساب زدن یا همان سندینگ 2/0 میلیمتر از رویه را میگیرد.  
   
   
   
   
   

بررسی سازگاری با محیط زیست پارکت و لمینت

لمینیت طی سالها پیشرفت زیادی در پایداری داشته است. با استفاده از مواد قابل بازیافت می توانید نسخه های بسیاری از این کف را پیدا کنید. علاوه بر این ، 85 درصد از این کفپوش ها قابل بازیافت هستند. همچنین از مواد مصنوعی ساخته شده است و می تواند VOC یا ترکیبات آلی فرار را منتشر کند. برای کاهش احتمال مواجهه با VOC ، Floorscore محصول را بررسی کنید.

چوب مهندسی شده از چوب قراضه و مواد آلی ساخته شده است. به جای اینکه به طور کامل از یک گونه کامل درخت استفاده شود ، چوب مهندسی شده در بیشتر قسمتهای کف از تخته سه لا و تخته فیبر استفاده می کند و فقط از یک لایه نازک از چوب طبیعی استفاده می کند. این کار به استفاده مجدد از ضایعات چوب کمک می کند در حالی که درخت کمتری نیز برای پوشش محل انتخابی استفاده می شود.

بررسی تفاوت گرمایش پارکت و لمینت

پارکت لمینیت و پارکتهای تمام چوب باروک کاملا مناسب سیستم های گرمایش از کف می باشند.

هنگامی که محصولی را انتخاب می کنید که دارای چوب پایدار به عنوان لایه روکش باشد ، چوب مهندسی شده برای گرمایش تابشی بسیار عالی است. ترجیح داده میشود که چوب مهندسی شناور باشد و به زیر کف نچسبد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *