تفاوت کفپوش چوب مهندسی شده (Engineered wood) در مقابل پارکت چوب یک تکه (Solid Wood/Hard wood)

مقایسه پارکت چوب مهندسی شده با پارکت چوب یک تکه

کفپوش چوب مهندسی شده(Engineer wood)  در مقابل پارکت چوب یک تکه (Solid Wood/Hard wood)

 

کدام یک از اینها خواهد بود: پارکت چوب یک تکه که همان هارد وود یا سالید وود نامیده می شود یا پارکت چوبی مهندسی شده؟ تولید کنندگان کفپوش های چوبی یک بار کفپوش های چوبی مهندسی شده را به عنوان یک گزینه ی معقول، اما نه کاملاً مناسب یا شایسته ، جایگزین کفپوش چوبی 100 درصد چوبی محکم می کنند. چوب سخت محکم هنوز هم توسط مصرف کنندگان و حتی برخی سازندگان گزینه ی اول برای کفپوش است و این در حالی است که کفپوش چوبی مهندسی شده گزینه دوم است .

 

زمانه عوض شده است و کفپوش های چوبی مهندسی شده سهم اکثریت از بازار کفپوش چوبی را در دست گرفته اند . هیچ یک از انواع کفپوش را نمی توان بهترین نامید . اما هر کدام از آن ها دارای نقات قوت و ضعف خود هستند .

 

کفپوش چوبی محکم  کفپوش چوبی مهندسی شده 
Basics پارکت چوبی یک تکه که آن را هارد وود می نامیم که تنها از یک لایه چوب تشکیل یافته ، محصولی از بالا به پایین و طرفین همگن است . چوب مهندسی شده محصولی لایه ای است که از یک لایه چوب مرغوب و اما نازک چوب در بالای base  یا مغزی تخته سه لا با کیفیت بالا ساخته شده است.
از قبل آماده شده در مقابل در محل آماده شده چوب سخت های از قبل آماده شده به طور فزاینده ای انتخاب اول است.
پارکت های هارد وود تولیدی در شرکت باروک به صورت رنگ شده و خام قابل عرضه می باشد.
بیشتر کفپوش های چوبی مهندسی شده از قبل آماده سازی شده اند ، اگرچه برخی از شرکت ها پارکت های چوبی را در محل نصب می سازند که برای تیم حرفه ای نصب شرکت باروک نیز مقدور می باشد.
سنباده زدن چوب سخت را می توان بارها و بارها سمباده کشید . سرانجام ، چوب سخت پس از سالها سمباده کشیدن بسیار نازک می شود و به کلی ساختارش به خطر می افتد. سنباده زدن یکی از بزرگترین تفاوت بین کفپوش چوبی مهندسی و چوب سخت است. قبل از اینکه لایه بالایی نازک از بین برود ، چوبهای مهندسی شده را می توان سنباده زد اما به نسبت هارد وود به تعداد دفعات کمتر
نصب  کفپوش چوب سخت با میخ یا گیره نصب میشود . هرگز بر روی سطح شناور نصب نمی شود و استفاده از چسب بر روی سطح الزامی است. چوب مهندسی شده نسبت به چوب سخت نصب آسان تری دارد زیرا طیف بیشتری از روش های نصب از جمله چسب زدن در فاق و زبانه امکان پذیر است.
ارزش فروش مجدد تا زمانی که کف در وضع مطلوبی باشد ، در سطح یکسانی با پارکت های چوبی مهندسی شده، از نظر ارزش فروش مجدد است. از آنجا که کفپوش های مهندسی شده چوب واقعی هستند ، می توانند در مواد بازاریابی املاک و مستغلات به این ترتیب تبلیغ شوند و این امر باعث جذب بیشتر خریداران شود.
دوام کفپوش چوبی که به خوبی نگهداری می شود ، برای ده ها سال دوام خواهد داشت. رطوبت دشمن این محصول ارگانیک است. کف چوبی پس از طغیان آب شانس نجات جان خود را دارد ، اما آنها هرگز به شکل قبلی خود برنخواهند گشت. کفهای چوبی مهندسی شده با دوام هستند عدم جذبرطوبت، به افزایش میزان دوام آن می کند.
رطوبت  چوب سخت هرگز برای حمام ، زیرزمین یا مناطق دیگر که رطوبت ، شایع یا حتی مورد انتظار است ، توصیه نمی شود. با این وجود چوب سخت می تواند در مقابل رطوبت مقاومت کند. کفپوش چوبی آماده شده در محل (بر خلاف از قبل آماده شده) ، دارای یک لایه بالایی مهر و موم شده است که می تواند رطوبت را کمی از بین ببرد. چوب مهندسی شده در مقابله با رطوبت بهتر از هارد وود است.مغزی تخته سه لا آن از نظر ابعادی پایدار است ، به این معنی که در هنگام برخورد مستقیم با رطوبت نسبت به چوب جامد کمتر پیچیده و خم می شود. الیاف تخته سه لا در لایه های متقاطع قرار داده می شوند ، به صورت راه پود و راه راست وساختاری بسیار پایدارتر از الیاف موازی چوب جامد را به وجود می آورند .
محل های نصب  چوب خالص در اتاق نشیمن ، اتاق خوابها ، راهروها ، اتاقهای غذاخوری بهترین کاربرد را دارد. در حالی که استفاده نکردن از چوب جامد در آشپزخانه ها عاقلانه است ،هرگز کفپوش چوب خالص را ، در زیرزمینها نصب نکنید. در حالی که بهتر است از هر نوع طبیعی  در آشپزخانه ها اجتناب شود ، اما چوب های مهندسی شده می توانند با رعایت یکسری نکات مناسب ، درست کار کنند. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *